ARA

Kuşbaşı Etli Kereviz

Kuşbaşı Etli Kereviz Kuşbaşı etleri bir tencerede kavurun, hazır edin.


Malzemeler:

Yarım kg Kereviz
250 gr kuşbaşı et
1 Adet kuru soğan
2 Adet havuç
1 Yemek kaşığı salça
2 küçük domates
Tuz
2 Yemek kaşığı zeytinyağı

Hazırlanışı:

Kuşbaşı etleri bir tencerede kavurun, hazır edin. Kerevizin taze yaprakları ile beraber kök kısmını da güzelce soyup küp küp doğrayın, daha sonra çok hafifi haşlayın. Ayrı bir tencerede soğanları sıvı yağda pembeleştirin, doğradığınız havuçları ekleyin. Daha sonra salça ve küp küp doğranmış domatesleri ilave edip kavurmaya devam edin. Domatesler eriyince kuşbaşı etleri ve çok hafif haşladığınız kerevizleri de ekleyin. Tuzunu ilave edip pişmeye bırakın, gerek olursa sıcak su ekleyin. Sıcak olarak servis yapın.

Afiyet Olsun.


Editör Tavsiyesi: Eğer kerevizin kök patatesi olmazsa ya da çok küçük olursa onun yerine patates kullanabilirsiniz. Kerevizi haşlamada ki amaç, kerevizin yoğun aromasını hafifletmek ve kolay pişmesini sağlamak. Et miktarı arzuya göre azaltılabilir ya da çoğaltılabilir ya da hiç kullanılmayabilir.COSMOTURK YAYIN GRUBU & HILLARY COMPANY TURKEY
Reklam Satış & Pazarlama: COMMEDYA TARAFINDAN YAPILMAKTADIR/ +90 (212) 347 01 93
İletişim:
cosmoeditor@cosmoturk.com

Tel: (0212) 244 13 56 Fax: (0212) 244 13 32

Telif hakkı ©2013 Ozelyemekler.com Tüm Hakları Saklıdır.
Ozelyemekler'da yayınlanan haberler kaynak gösterilerek içeriği değiştirilmemek şartıyla hertürlü medya ortamında kullanılabilir. Ozelyemekler sitesinde yayınlanan yazılar yazarların kendi kişisel görüşleridir. Yazıların her türlü sorumluluğu yazıyı yazan yazarına aittir.


Programlama Hakan Şen